Krystalizacja marmuru

Krystalizacja marmuru jest ZABIEGIEM pozwalającym na renowację powierzchni tego kamienia naturalnego. Stosowany jest jako uzupełnienie renowacji marmuru po jego szlifowaniu i polerowaniu lub jako jedyna metoda odświeżenia w sytuacjach, gdy niewskazane jest szlifowanie. Co to jest krystalizacja posadzki? Na zeszkleniu struktury wierzchniej marmuru lub innych kamieni naturalnych o podobnym składzie. W tym celu stosuje się specjalistyczne środki chemiczne o kwaśnym odczynie, tzw. Krystalizatory- dostępne są one pod postaciami – sproszkowanej lub płynnej.
Efektem krystalizacji posadzki… jest przywrócenie marmurowi pierwotnego wyglądu – jego koloru, twardości oraz blasku. Podłogi marmurowe w wyniku tego procesu stają się też twardsze i bardziej odporne na zarysowania, np. w wyniku ścierania ziarnami piasku.
Renowacja marmuru z wykorzystaniem krystalizatorów pozwala też uzyskać tak pożądany przez inwestorów lustrzany połysk czy efekt mokrej posadzki. Zaletą krystalizacji jest także zwiększenie odporności marmuru nie tylko na ścieranie czy inne uszkodzenia mechaniczne.